NFS Porsche i Windows 10

Od czasu do czasu każdy lubi wrócić do starego tytułu, na portalach aukcyjnych cały czas można kupić oryginał w dobrej cenie.

Jakiś czas temu chciałem wrócić do tego tytułu. Właśnie kupiłem na jednym z portali i moje rozczarowanie było ogromne. Gra się nie uruchomiła na Windows 10. Instalacja maszyny wirtualnej aby dało się grać w jeden tytuł – porażka. Później próbowałem raz czy dwa, ale jakoś zawsze nie działało.

W końcu znalazłem sposób!
1. Wkładamy płytę do napędu
2. Otwieramy katalog z zawartością płyty
3. Wybieram i uruchamiamy plik:
setup/setup.exe
(z poziomu aplikacji startującej gry nie udało się mi zainstalować, w ten sposób instalacja działa)
4. Pobieramy plik: NFS Patch 3.5 dla Windows 10
5. Rozpakowujemy go i kopiujemy do katalogu w którym zainstalowany jest NFS Porsche
6. Z katalogu „SaveData” gdzie jest zainstalowana gra – można usunąć „8Player.sav” – on mi sprawiał problemy (jest w patchu)

Jak znaleźć katalog gdzie jest gra zainstalowana?
Klikamy prawym przyciskiem myszki na ikonę na pulpicie z NFS Porsche i wybieramy „Otwórz lokalizację pliku”

Ciekawostka.
Po zainstalowaniu patcha, płyta nie jest już wymagana do uruchomienia gry.
Można ustawić fajne rozdzielczości.
Ogólnie jest naprawdę nieźle 😉

Aktualizacja 19.05.2020
Poddaję się. Aktualnie, gra się raz uruchomi, raz nie. Jak się uruchomi to za chwilę i tak będzie crash… Przejechanie wyścigu graniczy z cudem. Próbowałem przez wirtualną maszynę – nie dało rady.
Znalazłem w domu starego laptopa z Windows XP – wszystko działa. Niestety to jest chyba najlepsza i najstabilniejsza opcja.

9 komentarzy do “NFS Porsche i Windows 10

 1. Siema. Mam problem z uruchomieniem gry. Mianowicie gra się włącza ale jak klikam race wyskakuje że program przestał działać i nic z tym nie mogę zrobić. Jakieś pomysły co może być nie tak??

  • Szczerze mówiąc, to po którejś aktualizacji W10 też mi przestało działać. Raz się włączy, raz crashuje, raz zagram wyścig i w połowie padnie. Myślę, że trzeba odpalić W7 na jakieś wirtualnej maszynie i z niej pocisnąć. Inaczej będzie problem cały czas.

 2. U mnie gra się uruchamia, ale jak klikam na race to wraca do pulpitu. Pewnie przez to, że w ustawieniach związanych z grafiką nie da się wybrać rozdzielczości ekranu, Szkoda, bo bardzo chciałbym sobie pograć.

  • Tak, czasami też tak miałem. Sprawdź czy usunięcie pliku wspomnianego w opisie nie rozwiązuje problemu. Niestety od jakiegoś czasu na Windows 10 nie udało się mi uruchomić tej gry 🙁

 3. W iplounge mają patche co naprawiają crash przy kliknięciu na race. W ogóle tam panowie zajmują się tą grą od początku. I są obeznani. Piszę tu bo też wracam do porsche 2000 a na IPL nikogo nie ma o tej porze. U mnie na teraz na win10 nie otwiera się setup.exe i nie mogę zainstalować gry:(

  • Dzięki za podpowiedź, sprawdzę sobie tamtą stronę i spróbuję podlinkować.
   Na setup był jakiś myk, też początkowo miałem problem, ale w końcu poszło. Niestety nie pamiętam co to było 🙁

  • Janek miałem taż ten sam problem.
   Po uruchomieniu setupu znajdź go w menadżerze zadań (setup.exe u mnie był akurat jako „32bit ….. setup”)
   prawym myszy – „Przejdź do szczegółów” – jeszcze raz prawym – analiza łańcucha oczekiwań: wtedy wyświetli ci wszystkie procesy które blokują uruchomienie setupa. Tam od razu można je ubić i rozwiązało to problem setup nagle się uruchomił. U mnie tu było coś z aplikacji do myszki, czasem też NVcontainer ludziom blokuje.

  • @Olek o rany dzięki gościu! Od dwóch lat próbowałem tę grę uruchomić na win10 i już prawie się poddałem a rozwiązanie było takie proste. Też w menadżerze zadań zamknąłem jakiś proces z myszką (nie niestety zapomniałem co to dokładnie było, coś z pointer w nazwie) i instalacja się uruchomiła:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.