Jak wyłączyć Windows 8?

Pobrałem Windows 8, zainstalowałem na wirtualnej maszynie – pierwsze moje wyłączenie zajęło masę czasu, gdzie jest przycisk do wyłączania?

Uznałem, że muszę być jakiś inny, bo przecież „Windows 8” jest system wyjątkowo intuicyjnym i prostym (wg. MS). Jakież było moje zdziwienie, gdy znajomi do mnie przychodzili i prosiłem ich o wyłączenie „Windows 8” i nikt nie umiał znaleźć takiej funkcji w czasie krótszym niż rozsądny (po ok 10 minutach przeważnie im pokazywałem) – każdy wybuchał śmiechem.

Tak więc jak wyłączyć „Windows 8”?

W pierwszym kroku najeżdżamy myszką w prawy dolny róg:

Powinien pojawić się boczny pasek:Tutaj jest już z górki, bo klikamy na „Settings” (na samym dole) i naszym oczom ukazuje się ikonka „power” – oczywiście klikamy i…. teraz wybieramy czy „reset” czy „shut down” (wyłączenie).

Ja nie wiem jak można tego nie wiedzieć – przecież to jest takie proste i intuicyjne…

PS. Jeśli ktoś z MS to przeczyta (wątpię) – to zróbcie klikalny przycisk „start” i aby pojawił się ten boczny panel – nawet taki prosty manewr znacznie ułatwi użytkowanie systemu. Intuicyjność nie jest czymś co można ułatwiać. Przecież przez lata – naprawdę lata, do zamykania systemu służył przycisk start… nagle się to zmieniło, opcja do wyłączenia została ukryta, tak jak by system miał być nie wyłączany wcale…. po co?.

27 komentarzy do “Jak wyłączyć Windows 8?

  1. i po raz kolejny okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do znalezienia. Wiesz, że nawet nie pomyślałem o czymś takim.

  2. Dziękuje bardzo. Wreszcie wyłączyłem! Uczenie się Windows 8 idzie mi z oporami 🙂
    Pozdrawiam serdecznie.
    Ps a jak się pocztę dodaje???

  3. A może klawisz Window+D (przechodzimy na aktywny pulpit jeżeli na nim nie jesteśmy i (Lewy) Alt+F4 wybieramy jedną z opcji np. Zamknij i naciskamy Enter 🙂

  4. zgadzam się, jest jeszcze kilka innych metod: np. stworzenie skrótu do „shutdown”. Ale żadna z nich nie jest prostą metodą (dla zwykłego nie doświadczonego użytkownika)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.