Recenzja – klawiatura – A4-Tech KD-800L

W grudniu w ręce wpadła mi klawiatura A4-Tech KD-800L.
Jest to przewodowa klawiatura, ma podświetlane klawisze, dodatkowe klawisze funkcyjne i podłączamy ją za pomocą gniazda USB.
Klawiatura jest raczej z niskiej pułki cenowej – koszt to okolice 70zł + ewentualna przesyłka.

Klawiatura przychodzi w tekturowym pudełku – norma. W środku jest klawiatura i ulotka promująca produkty A4-Tech. Brak płyty. Zawartość standardowa, nie można narzekać – nie ma co chwalić.

Klawiatura jest bezproblemowo wykrywana przez Windows 7 Home Premium, dodatkowe klawisze funkcyjne działają bezproblemowo. Oczywiście jak to w przypadku systemu Windows, instalacja sterowników chwilę trwa.
Klawiaturę sprawdziłem również pod Ubuntu 14.04 – klawiatura błyskawicznie wykryta (dużo szybciej gotowa do użytku niż w przypadku MS Windows), dodatkowe klawisze funkcyjne działają bez ingerencji użytkownika.
Klasyczny Plug&Play w obu systemach.

Jest to pełna klawiatura. Przyciski wyglądają dobrze, w dzień (i przy braku podświetlenia) są oznaczone białą czcionką. Bardzo dobrze widoczne. Na około jest wykończona białym plastikiem/pleksiglasem – który również jest lekko podświetlony.

Przełącznik do podświetlenia jest umieszczony obok diod nad klawiaturą numeryczną. Miejsce dobre, łatwo znaleźć, dobrze widoczne. Sam przełącznik działa prosto, jest delikatnie schowany – dzięki czemu raczej nie przełączymy jego stanu przypadkowo.

Klawisze mają dziwny kształt 2 kwadratów, mniejszy jest klawiszem, większy jego podstawką. Pisanie na nich wygląda inaczej niż na mojej normalnej (A4-Tech KM-720). Oczywiście są to przyciski niskiego profilu, ale normalnego skoku.
Czym jest normalny skok? Jest to wysokie naciśnięcie przycisku aby zaskoczył – w większości laptopów jest skok przycisków niski. W normalnych klawiaturach – różnie to bywa.

Początki były ciężkie głównie przez beznadziejnie działający klawisz spacji. W miejscu gdzie go normalnie naciskam (prawy róg) – przycisk nie reagował. Podnosił się lewy róg, a spacja nie była rejestrowana przez klawiaturę (a przez to również i system). Szybkie pisanie w moim przypadku okazało się nie możliwe – przez ten mankament (nie wiem czy to wina tego egzemplarza czy też modelu). Jeśli działanie spacji nie odrzuca – pisanie na tej klawiaturze jest przyjemne.

Dodatkowe klawisze funkcyjne, mają już z góry zaprogramowane funkcje, jest to: regulacja głośności (wyciszenie, przycisz, zwiększ głośność), uruchomienie zdefiniowanych domyślnych aplikacji (klient poczty, odtwarzacz muzyczny, przeglądarka internetowa), przyciski sterowania odtwarzaniem (przyśpieszenie, start/pauza, stop), przyciski odpowiedzialne za „wstecz”/”do przodu”.
Przyciski te są również podświetlane.

Trochę zdjęć:
DSCN2916
DSCN2920
DSCN2922
DSCN2925
DSCN2927
DSCN2928
DSCN2930.

8 komentarzy do “Recenzja – klawiatura – A4-Tech KD-800L

    • Wytrzymałem tydzień z tą spacją i poddałem się – wymieniłem na inną klawiaturę (Logitech k740).

  1. Ostatnio dotarła do mnie ta klawiatura i spacja w rogu działa bez zarzutu, może to był błąd egzemplarza, bo wątpię rzeźby coś poprawiali.
    JA narzekać mogę tylko na częste wciskanie caps locka przy pisaniu bo jego ksztalt jest dość zdradliwy

    • Jak wspomniałem w recenzji – problem może występować tylko w przypadku mojego egzemplarza lub możesz inaczej naciskać spację.

  2. Obecnie A4 Tech już poszedł technologicznie bardzo do przodu. Mają sporo klawiatur, a ich specyfikacje są już mocno rozszerzone.

  3. U mnie problem z tą klawiaturką polega nie tylko na tym że klawisz Enter się często blokuje (muszę go wciskać bardziej z prawej strony) ale również na tym że niektóre klawisze się rozmazały – zamiast literek widać białe plamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.