Spam spam spam

Komentarze na stronach są bardzo fajną rzeczą. Dają możliwość komunikowania się między osobą piszącą a czytająca – w naprawdę prosty sposób.
Niestety, ale przez to, że jest to takie proste próbują to wykorzystać różnej maści dorobkiewicze i każdą możliwą wiadomość wrzucają po 1000 wiadomości – fajnie, że ani jedna się nie pojawiła na stronie. Ale spam boty działają i wrzucają, a ja muszę to przejrzeć i wyrzucić zbędne… czyli naprawdę masa pracy która nikomu nie jest potrzebna.

Dlatego też został zmieniony (po raz kolejny) system captcha. Za co serdecznie przepraszam osoby komentujące, ale naprawdę nie da się inaczej. Może gdy zmienię na swój CMS (któregoś dnia), będę mógł zastosować swoje zabezpieczenia, a nie zabezpieczenia z tego CMSa, które są średniej jakości.

PS. Jeśli wysyłasz spam na moją stronę i czytasz tą wiadomość, to zauważ, że żaden z Twoich komentarzy nie pojawił się na mojej stronie. Każdy komentarz który się pojawić ma, jest moderowany – oszczędź sobie i mi pracy i idź gdzieś indziej..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.