Testujemy smartphona z PLAY

Chyba w naturze informatyka jest zamiłowanie do gadżetów, jednym z nich jest telefon. Mało który informatyk nie miałby go naprawdę odbajerzonego. Jednak jak wybrać telefon, w obecnym gąszczu możliwości? Apple, HTC, Nokia, Motorola, SE, BB a nie wspominając o masie poszczególnych modelu (nie licząc Apple). Ideałem jest możliwość przetestowania, ale idąc do punktu obsługi testowanie jest bardzo umowne, można uruchomić telefon, dotknąć go i tyle.

Play aktualnie ma promocję „testuj smartfona”, w której dostajemy telefon z systemem Android do 14 dni, dostajemy również kartę z 1GB transferem danych i 5zł na koncie na rozmowy. Super, prawda?Jednak jak zawsze jest coś za coś. Telefon to Huawei U8500 – nie nazwałbym go super maszyną. Tym bardziej, że jeśli sprawdzimy jego ceny (ok 300-400zł), trochę to powinno dać do myślenia.

Zarejestrowaliśmy się, doszliśmy do daty odebrania telefonu – jedziemy i podpisujemy lojalkę na 14 dni użyczenia telefonu z kartą (karta później zostaje naszą własnością).

W pudełku z telefonem otrzymujemy:
– ładowarkę
– kartę 1GB
– kabelek do podłączenia do komputera
– papeterię (instrukcja, gwarancja)

Jak wspomniałem, również kartę sim.

Nie będę robił testów telefonu – te są dostępne na portalach na których można je porównać z innymi, opiszę moje subiektywne opinie o nim.

Tak więc, w mojej opinii telefon jest beznadziejny. Bardzo dziwnie reaguje na dotyk (zwłaszcza na bokach ekranu), użycie dotykowej klawiatury – tragedia, naciskam „z” – wpisuje się „x” i tak w wielu przypadkach. W środkowych partiach – klawiatura działa ok.

Szybkość działania telefonu, w mojej opinii całkiem nieźle – acz od czasu do czasu lubi sobie pomyśleć.

Android – główny powód mojego udziału w teście – bardzo fajny system, trochę rzeczy zrobione (w mojej opinii) nieintuicyjnie. Wszystko jest jednak kwestią przyzwyczajenia.

Sama oferta PLAY? Powód nr. 2 mojego udziału w teście. Miałem nadzieję, że w mojej okolicy, będzie możliwość używania macierzystych nadajników PLAY, niestety – Plus i tylko w trybie EDGE. Przez co nie muszę mówić, jaki mam transfer bez udziału WiFi….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.