Jak wyłączyć Unity w Ubuntu 11.04?

Nie wiem jak Wam, ale mi Unity nie bardzo przypada do gustu, za dużo klikania, za dużo szukania, za mało intuicyjne, brak możliwości używania apletów….Tak więc, przynajmniej ja z miłą chęcią usunąłem Unity, było to prostsze niż by się mogło wydawać, bo wystarczy:

 1. Wylogować się
 2. Wybrać użytkownika (UWAGA, nie logujemy się)
 3. Na dole wybieramy „Ubuntu classic” zamiast „Ubuntu”
 4. Przeprowadzamy dalszą część autoryzacji….

Prostsze niż by się mogło wydawać, a tyle radości mi dało widząc prawie normalnego gnome. Prawie, bo w tym momencie brakuje „normalnego menu: Programy, Miejsca, System” wszystko to jest „w starcie” jak w Windowsie…

Edit:

Aby mieć normalne menu „Programy, miejsca, system”, należy dodać aplet „Pasek menu”

Edit 2:

Jak wyłączyć Unity w ubuntu 11.04
Jak wyłączyć Unity w ubuntu 11.04

.

18 komentarzy do “Jak wyłączyć Unity w Ubuntu 11.04?

 1. Witam
  Nie mam możliwości wybrania klasycznego GNOME podczas logowania (mam 3 userów do wyboru i nic poza tym)
  Mam trzech użytkowników i 2 już uszkodziłem (brak belki i menu) po wyłączeniu unity w ccsm
  Nie wiem jak zrobić tak jak było przed
  Pozdrawiam

 2. Przy logowaniu, klikasz na swojego użytkownika, po czym tak jak na screenie powyżej pojawi się pasek na dole, z tego paska wybierasz „Ubuntu Klasyczne” i gotowe.
  Ale aby ten pasek na dole się pojawił musisz kliknąć na użytkownika (nie zalogować się, a jedynie wybrać go).
  Nie ma potrzeby używania ccsm ani nic podobnego.
  Pozdrawiam

 3. A jak się wylogować żeby tak mieć jak ma się logowanie automatyczne + przez przypadek usunęło się wszystko (nie jestem w stanie włączać programów, zero menu, pasków, nic)?

 4. Jak klikniesz prawym na pulpicie pojawia się „otwórz terminal” lub coś podobnego? Jeśli tak to otwierasz go i później:
  gdmsetup

  Jeśli nie, to klikasz prawym następnie „utwórz aktywator”, nazwa dowolna, polecenie „gnome-terminal”. Następnie uruchamiasz ten program i wpisujesz „gdmsetup”.

  Pojawi się okienko, klikasz odblokuj (wpisujesz hasełko), i zaznaczasz „wyświetlanie ekranu logowania”

  Pozdrawiam

 5. A co jeśli nawet wybór „klasyczne UBUNTU” nie powoduje żadnych zmian? Próbowałem już różnych konfiguracji i niezależnie od wyboru pojawia mi się tylko tapeta i ikony które były przed aktualizacją. Programy mogę uruchomić tylko i wyłącznie wpisując komendy w terminalu. Od tygodnia testuje różne rozwiązania ale bez skutku. Będę wdzięczny za pomoc.

 6. cóż, usunięte pewnie zostały jakieś „zbędne aplikacje” i to jest ta przyczyna. Jak możesz przeinstaluj system i sprawdź, bo doinstalować to ciężko będzie zidentyfikować czego brakuje…

 7. U mnie po włączeniu pojawia się komunikat, iż mój sprzęt prawdopodobnie nie obsługuje unity i porada by zalogować się w trybie klasycznego ubuntu. Problem w tym, że nie wyskakuje mi ekran logowania na którym miała być ta opcja.

 8. Spróbuj tak, przy starcie komputera (grub) naciśnij „shift”, wybierze tryb „recovery”, tam powinien pojawić się ekran logowania, ewentualnie powinieneś mieć możliwość użycia narzędzia z innego komentarza.

 9. Witam.
  Straszna porażka to nowe Ubuntu. Jak wybieram classic to i tak zostaje mi to Unity ;/ Mało tego kompiz fusion nie chce działać np: kostka pulpitu, cienie okien, w ogóle znikają mi bordery okien (nie są wyświetlane) dodam że na wcześniejszej wersji wszystko śmigało komp rakieta. Stery aktualne więc nie wiem gdzie jest pies pogrzebany. Na 3/4 uruchomień mogę jedynie rysować prostokąty myszką bo żadne przyciski nie reagują na kliknięcia. wtedy odpalam system w ostrożnym trybie grafiki, ustawiam cuduje i i tak efektów brak. Ach przedobrzyli z tą wersją na szkodę użytkowników ;(

 10. dlatego ja na maszynie na której normalnie pracuję mam 10.04 🙂 Na laptopie co uruchomię Linuksa raz na jakiś czas mam 11.04. Ale podzielam Twoją opinię. Dodam też, że wydanie inne niż LTS – zawsze mi sprawiały jakiś problem, a to nie działa to, a to coś innego…. zawsze.
  Tak więc, jak już wspomniałem, ja preferują LTS 🙂 Pozostałe traktuję, jako bety nowej wersji LTS (czyli obecnie 12.04)

 11. Witam.
  Jest inny sposób .
  Na górnym pasku ikona wyłącz-> ustawienia systemu->Grupa system -> ekran logowania ustawiamy na ubuntu classic

 12. U mnie wszystko hula. I muszę powiedzieć, że unity sporo spowolniło system. A do tego jest tak zakręcone jak baranie rogi – porażka! Ale na szczęście da się go wyłączyć:)

 13. Mi również Unity nie przypadło do gustu i myślałem jak go usunąć.
  Metoda podana na blogu nie jest dobra. Menu w starcie jak w Windowsie? Nie!
  Jest inna metoda. Przynajmniej u mnie podziałała.
  Uaktualniłem kernela do wersji 2.6.39.4 i u góry miałem starą dobrą belkę.

 14. nie rozumiem „Menu w starcie jak w Windowsie?” Gnome ma dwa aplety menu, jedno jest podobne do Windosowskiego menu, drugi jest starym poczciwym Gnomem, jaki jest problem aby je zamienić?
  Naprawdę nie rozumiem o co chodzi.
  Zresztą w poście jest napisane „Aby mieć normalne menu „Programy, miejsca, system”, należy dodać aplet „Pasek menu””

 15. Co za gówno to unty gnome3 to szajs,poinstalowałem wszystko na końcu Compiz a tu jakieś błędy,znikające bordery i inne,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.