Jak wyłączyć Unity w Ubuntu 11.04?

Nie wiem jak Wam, ale mi Unity nie bardzo przypada do gustu, za dużo klikania, za dużo szukania, za mało intuicyjne, brak możliwości używania apletów….Tak więc, przynajmniej ja z miłą chęcią usunąłem Unity, było to prostsze niż by się mogło wydawać, bo wystarczy:

 1. Wylogować się
 2. Wybrać użytkownika (UWAGA, nie logujemy się)
 3. Na dole wybieramy „Ubuntu classic” zamiast „Ubuntu”
 4. Przeprowadzamy dalszą część autoryzacji….

Prostsze niż by się mogło wydawać, a tyle radości mi dało widząc prawie normalnego gnome. Prawie, bo w tym momencie brakuje „normalnego menu: Programy, Miejsca, System” wszystko to jest „w starcie” jak w Windowsie…

Edit:

Aby mieć normalne menu „Programy, miejsca, system”, należy dodać aplet „Pasek menu”

Edit 2:

Jak wyłączyć Unity w ubuntu 11.04
Jak wyłączyć Unity w ubuntu 11.04

.

18 komentarzy do “Jak wyłączyć Unity w Ubuntu 11.04?

 1. Witam
  Nie mam możliwości wybrania klasycznego GNOME podczas logowania (mam 3 userów do wyboru i nic poza tym)
  Mam trzech użytkowników i 2 już uszkodziłem (brak belki i menu) po wyłączeniu unity w ccsm
  Nie wiem jak zrobić tak jak było przed
  Pozdrawiam

  • Przy logowaniu, klikasz na swojego użytkownika, po czym tak jak na screenie powyżej pojawi się pasek na dole, z tego paska wybierasz „Ubuntu Klasyczne” i gotowe.
   Ale aby ten pasek na dole się pojawił musisz kliknąć na użytkownika (nie zalogować się, a jedynie wybrać go).
   Nie ma potrzeby używania ccsm ani nic podobnego.
   Pozdrawiam

 2. A jak się wylogować żeby tak mieć jak ma się logowanie automatyczne + przez przypadek usunęło się wszystko (nie jestem w stanie włączać programów, zero menu, pasków, nic)?

  • Jak klikniesz prawym na pulpicie pojawia się „otwórz terminal” lub coś podobnego? Jeśli tak to otwierasz go i później:
   gdmsetup

   Jeśli nie, to klikasz prawym następnie „utwórz aktywator”, nazwa dowolna, polecenie „gnome-terminal”. Następnie uruchamiasz ten program i wpisujesz „gdmsetup”.

   Pojawi się okienko, klikasz odblokuj (wpisujesz hasełko), i zaznaczasz „wyświetlanie ekranu logowania”

   Pozdrawiam

 3. A co jeśli nawet wybór „klasyczne UBUNTU” nie powoduje żadnych zmian? Próbowałem już różnych konfiguracji i niezależnie od wyboru pojawia mi się tylko tapeta i ikony które były przed aktualizacją. Programy mogę uruchomić tylko i wyłącznie wpisując komendy w terminalu. Od tygodnia testuje różne rozwiązania ale bez skutku. Będę wdzięczny za pomoc.

  • cóż, usunięte pewnie zostały jakieś „zbędne aplikacje” i to jest ta przyczyna. Jak możesz przeinstaluj system i sprawdź, bo doinstalować to ciężko będzie zidentyfikować czego brakuje…

 4. U mnie po włączeniu pojawia się komunikat, iż mój sprzęt prawdopodobnie nie obsługuje unity i porada by zalogować się w trybie klasycznego ubuntu. Problem w tym, że nie wyskakuje mi ekran logowania na którym miała być ta opcja.

  • Spróbuj tak, przy starcie komputera (grub) naciśnij „shift”, wybierze tryb „recovery”, tam powinien pojawić się ekran logowania, ewentualnie powinieneś mieć możliwość użycia narzędzia z innego komentarza.

 5. Witam.
  Straszna porażka to nowe Ubuntu. Jak wybieram classic to i tak zostaje mi to Unity ;/ Mało tego kompiz fusion nie chce działać np: kostka pulpitu, cienie okien, w ogóle znikają mi bordery okien (nie są wyświetlane) dodam że na wcześniejszej wersji wszystko śmigało komp rakieta. Stery aktualne więc nie wiem gdzie jest pies pogrzebany. Na 3/4 uruchomień mogę jedynie rysować prostokąty myszką bo żadne przyciski nie reagują na kliknięcia. wtedy odpalam system w ostrożnym trybie grafiki, ustawiam cuduje i i tak efektów brak. Ach przedobrzyli z tą wersją na szkodę użytkowników ;(

  • dlatego ja na maszynie na której normalnie pracuję mam 10.04 🙂 Na laptopie co uruchomię Linuksa raz na jakiś czas mam 11.04. Ale podzielam Twoją opinię. Dodam też, że wydanie inne niż LTS – zawsze mi sprawiały jakiś problem, a to nie działa to, a to coś innego…. zawsze.
   Tak więc, jak już wspomniałem, ja preferują LTS 🙂 Pozostałe traktuję, jako bety nowej wersji LTS (czyli obecnie 12.04)

 6. Witam.
  Jest inny sposób .
  Na górnym pasku ikona wyłącz-> ustawienia systemu->Grupa system -> ekran logowania ustawiamy na ubuntu classic

 7. U mnie wszystko hula. I muszę powiedzieć, że unity sporo spowolniło system. A do tego jest tak zakręcone jak baranie rogi – porażka! Ale na szczęście da się go wyłączyć:)

 8. Mi również Unity nie przypadło do gustu i myślałem jak go usunąć.
  Metoda podana na blogu nie jest dobra. Menu w starcie jak w Windowsie? Nie!
  Jest inna metoda. Przynajmniej u mnie podziałała.
  Uaktualniłem kernela do wersji 2.6.39.4 i u góry miałem starą dobrą belkę.

  • nie rozumiem „Menu w starcie jak w Windowsie?” Gnome ma dwa aplety menu, jedno jest podobne do Windosowskiego menu, drugi jest starym poczciwym Gnomem, jaki jest problem aby je zamienić?
   Naprawdę nie rozumiem o co chodzi.
   Zresztą w poście jest napisane „Aby mieć normalne menu „Programy, miejsca, system”, należy dodać aplet „Pasek menu””

 9. Co za gówno to unty gnome3 to szajs,poinstalowałem wszystko na końcu Compiz a tu jakieś błędy,znikające bordery i inne,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.