Eclipse i podpowiedzi (CTRL) – czarne tło w Ubuntu

Gdy zainstalowałem którąś z wersji Ubuntu moim oczom się pojawiło czarne tło na podpowiedziach… nie widziałem parametrów funkcji, nie widziałem nazwy funkcji, nie widziałem treści funkcji (części). W dniu dzisiejszym znalazłem rozwiązanie, jest dużo prostsze niż by się mogło wydawać….

1. Wyłączamy Eclipse
2. System -> Preferencje -> Wygląd -> Dostosuj (w zakładce Motyw)  -> Kolory
3. Zmieniamy „tło” w „podpowiedzi”, zapisujemy
4. Uruchamiamy Eclipse i mamy, mamy jasny kolor tła 🙂.

2 komentarze do “Eclipse i podpowiedzi (CTRL) – czarne tło w Ubuntu

  1. Witam, podejrzewam, że chwaląc „IT blog” powielę zdanie wielu Czytelników Twojego bloga… jednak mimo wszystko chciałabym dołączyć do tego grona. Tak, to prawda – kto nie ma dzisiaj bloga – ten nie żyje 🙂 blogi ogarniają Internet 🙂 dziś podczas surfowania w sieci znalazłam dwa miłe dla oka (i nie tylko) blogi – Twój i pewnej Pani, która w sensowny sposób próbuje wytłumaczyć, że nauka języka niemieckiego jest przyjemna … urocze swoją drogą.
    Po tym przydługim wstępie – z przyjemnością będę śledzić Twoje „wypociny” oraz przemyślenia dotyczące …np. komputerowych ciekawostek. Jako laik pewnie wiele z tych komputerowych dziwności tak z buta nie zrozumiem – ale jako kobieta ciekawska – poszukam podpowiedzi w internecie. Pozdrawiam i życzę sukcesów (w blogowaniu również).

    • Dziękuję za miłe słowa. Jeśli chodzi o bloga, to jest to raczej mój zbiór potrzebnych mi rzeczy, które raz znalazłem lub zmusiłem do działania – tak aby drugi raz się nie męczyć. A przy okazji komuś od czasu do czasu pomogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proszę dokończyć równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.